Imadium

Kasy on-line

Email Drukuj

Wychodząc naprzeciw potrzebom, przeciwdziałając obawom klientów i niepewności, związanej z wprowadzeniem kas on-line, Novitus uruchomił nowy program wspierający, dający prawo do promesy każdemu klientowi, który zakupi urządzenie fiskalne po 01 kwietnia 2017, czyli od teraz do końca br. Na jej podstawie podatnik może zamiennie: 

skorzystać z modernizacji urządzenia, dostosowującego go do nowych przepisów w cenie 490 zł netto lub uzyskać rabat do 20% na zakup nowego urządzenia z aktualnej oferty. 

Stawiam tezę, że w tej sytuacji, wygrają ci, którzy kupią kasy w tym roku, bo:

1. Ominie ich cały bałagan związany z wprowadzaniem kas on-line,

2. Kupią kasy w korzystnych cenach, bo teraz serwisy wyprzedają urządzenia,

3. Jeśli jest to pierwsza kasa, to otrzymają zwrot 700 zł z US, a potem dopłacą tylko 490 zł netto na przystosowanie kasy do nowych przepisów lub zyskają rabat na nową kasę.

Wymiana wszystkich urządzeń fiskalnych w Polsce ma trwać 3 lata (pomyślny wariant). W pierwszej kolejności wymienione będą te z najstarszą datą homologacji (baaardzo z grubsza ujmując: te najstarsze). Biorąc pod uwagę, że przy codziennym użytkowaniu kasy, jej pamięć zapełnia się po 5 latach, może się zdarzyć, że kasa kupiona w tym roku, spokojnie te 5 lat przepracuje, bo np. operacja wymiany się przedłuży lub po prostu przesunie w czasie.

Niestety, czy mam rację, przekonamy się dopiero za co najmniej rok.

Szczegóły Promesy Novitus On-line ready: http://online.novitus.pl/ 

Dodaj komentarz


Menu witryny

certyfikat
Created by SoftMatrix