Imadium

Co wiemy o kasach on-line

Email Drukuj

Wstępnie mówi się, że pierwsze kasy on-line będą instalowane od stycznia 2018 roku. Wymiana wszystkich urządzeń fiskalnych w Polsce ma trwać 3 lata. W pierwszej kolejności wymienione będą te z najstarszą datą homologacji (baaardzo z grubsza pokrywa się ona z czasem zakupu). Ma być opracowana wspólna baza kodów towarowych, które będą umieszczane na e-paragonach, a pierwsze prototypy urządzeń mają być podobno we wrześniu.

Na tę chwilę wiemy, że wydano rozporządzenie, określające parametry techniczne nowych kas, podobno nawet coś jest testowane...

Kasy on-line mają obsługiwać transakcje bezgotówkowe, czyli płatności kartą, doładowania, bilety itd. oraz ma być opracowana wspólna baza kodów towarowych, które będą umieszczane na e-paragonach.

Ze strony Novitus:

"Każda kasa będzie musiała komunikować się z repozytorium (serwerem Ministerstwa Finansów) i zgodnie z ustalonym harmonogramem przekazywać do niego żądane dane - zazwyczaj będą to paragony, raporty dobowe i zdarzenia zarejestrowane na kasie od ostatniego połączenia z repozytorium. Komunikacja kas z repozytorium odbywać się będzie poprzez dowolne łącze internetowe: przewodowe Ethernet, WiFi, GSM.

Każda kasa będzie miała mechanizm drukujący a wydruk każdego paragonu będzie zawsze obowiązkowy. eParagon, czyli przekazanie klientowi elektronicznej postaci paragonu będzie dodatkową możliwością każdej kasy fiskalnej. Każdy nabywca będzie mógł zarejestrować na specjalnej stronie internetowej swój adres e-mail i otrzyma do niego identyfikator w postaci kodu cyfrowego (kreskowego). Może również podać identyfikator swojej karty kredytowej. Przekazując sprzedawcy swój „kod nabywcy” podczas zakupów lub przy płatności kartą jej identyfikator jest przekazywany do kasy. Na podstawie tych danych kasa pobiera z serwera adres email nabywcy i przesyła na niego paragon w postaci elektronicznej."

 

Komentarze 

 
#2 kasazuzka 2017-09-28 13:19
Nawet nie wiedziałam, że mają zamiar wprowadzić takie kasy. No proszę, ale wszystko się zmienia
Cytować
 
 
#1 skaner kodów qrAdrian Kalecki 2017-09-27 14:37
No to szykują się niezłe zmiany. :D W końcu sklepy będą bardziej nowoczesne!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Menu witryny

certyfikat
Created by SoftMatrix