Imadium

Zarezerwuj sobie kasę na 1 marca 2015

Email Drukuj

Wspomniana wcześniej ustawa została podpisana, zatem w 2015 roku ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej, bez względu na obroty, będą musieli prowadzić m.in.:

  • mechanicy (naprawa samochodów, motocykli, motorowerów, opon i kół, wymiana opon i kół, badania i przeglądy techniczne)

  • lekarze i dentyści,

  • fryzjerzy, kosmetyczki,

  • prawnicy (również doradcy podatkowi, z wyjątkiem notariuszy)

  • świadczący usługi gastronomiczne

  • sprzedający niezapisane nośniki danych, perfumy i wody toaletowe

Szczerze mówiąc wolałabym, by prawo było na tyle przyjazne, że przedsiębiorcy sami chcieliby "wejść w kasy", by mieli z tego korzyść... W obecnych realiach jednak możemy jedynie zaplanować sprawne przeprowadzenie sprzedaży dużej grupie klientów jednocześnie, co wcale nie jest łatwe, bo zazwyczaj każdy zostawia kupno kasy na ostatnią chwilę. A kasy fiskalnej nie kupuje się tak jak bułki w sklepie. Kasę należy przede wszystkim zaprogramować towarami, które sprzedajesz, trzeba nauczyć się ją obsługiwać, wykonywać raporty, uzupełnić całą listę formalności i w końcu zfiskalizować. Naprawdę warto przygotować się wcześniej do tematu.

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, żaden z producentów nie przewidział wówczas, iż ustawa zmusi do zakupu kasy tak dużą grupę przedsiębiorców, że małych kas na polskim rynku zabraknie. Klienci kupowali kasy przestarzałe lub z wyższej półki, byle tylko wywiązać się z obowiązku narzuconego przez ustawodawcę. Chcielibyśmy w przyszłym roku uniknąć takiej sytuacji, dlatego namawiamy do zainteresowania się tematem już teraz. Rozeznaj wspólnie ze swoim księgowym, czy nowe rozporządzenie nadal zwalnia Cię z obowiązku ewidencji za pomocą kasy fiskalnej? Jeśli nie, zaplanuj kupno kasy, najlepiej zarezerwuj odpowiednią dla siebie kasę. Pozwoli to nam jako serwisowi, odpowiednio zaplanować programowanie kas, szkolenia użytkowników i fiskalizacje, producentom kas natomiast - wyprodukować odpowiednią ilość urządzeń.

Zadzwoń, zarezerwuj kasę dla siebie: 510 22 86 87 lub 510 22 86 87

 

Komentarze 

 
#3 Zarezerwuj sobie kasę na 1 marca 2015Dobry Prawnik 2018-04-11 13:10
Czy tekst jest wartościowy i wiele wnosi? Nie wiem.
Ale jest bardzo ciekawy i dobrze napisany.
Cytować
 
 
#2 Kasa fiskalnaMartyna 2016-02-11 11:23
Warto czasem poświęcić dłuższą chwilę i przeanalizować kilka ofert kas fiskalnych i kupić taką, która spełni nasze oczekiwania, ale zarazem nie będzie zbyt droga.
Cytować
 
 
#1 RE: Zarezerwuj sobie kasę na 1 marca 2014Kasia 2015-01-16 12:35
Warto zatem zastanowić się dokładnie jaka kasa będzie odpowiednia dla naszych potrzeb. Czasem tani model sprawdzi się dobrze, ale w niektórych przypadkach będzie eon niewystarczając y.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Menu witryny

certyfikat
Created by SoftMatrix